WYBRANO MISTRZÓW CZYTANIA

Za nami Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Tegorocznym popisom czytelniczym przysłuchiwała się komisja w składzie Joanna Michalik Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej, Maria Trzupek Instruktor ds. realizacji zadań biblioteki powiatowej i Anna Katarzyna Zawada kierownik biblioteki publicznej w Słopnicach. Do etapu gminnego przeszło 20 uczniów ze szkół podstawowych z naszej gminy.

Organizatorami konkursu byli Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach i Gminna Biblioteka Publiczna.

Zadaniem uczestników było przeczytanie fragmentu książki, wylosowanej spośród trzech wcześniej podanych propozycji. Konkurs rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV-VI oraz uczniowie klas VII-VIII. Kanwą tegorocznego konkursu były książki Renaty Piątkowskiej, Zbigniewa Nienackiego i Małgorzaty Nawrockiej, polecane w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria I – III

I miejsce IGA MATRAS, kl. 2 SP1

II miejsce MARCELINA KRÓL, kl. 3 SP3

III miejsce JAN PODGÓRNY, kl. 3 SP1

IV miejsce AGNIESZKA FLOREK, kl. 3 SP3

Wyróżnienie: HUBERT KOWALCZYK, kl. 3 SP4

Za udział: SZYMON BANACH, kl. 3 SP2, i MARLENA WŁODARSKA, kl. 3 SP2

Kategoria IV-VI

I miejsce NATALIA KAIM, kl. 6 SP1

II miejsce WERONIKA GRUCEL, kl. 6 SP4

III miejsce równorzędne JAKUB KRÓL, kl. 6 SP3 i ZOFIA MICHURA, kl. 5 SP1

Wyróżnienie: MAKSYMILIAN WITKOWSKI, kl. 6 SP2

Za udział: JULIA BANACH, kl.5 SP2, OLIWIER FLOREK, kl. 4 SP3, FRANCISZEK MRÓZEK, kl. 4 SP1,

Kategoria VII-VIII

I miejsce JULIA KĘSKA, kl. 8 SP1

II miejsce MARTYNA ZBOROWSKA, kl. 8 SP3

III miejsce NATALIA KRZYŚCIAK, kl. 7 SP2

Wyróżnienie: ROKSANA KAIM, kl. 7 SP2

Za udział: ANNA FLOREK, kl. 8 SP3

Wszyscy uczestnicy doskonale zaprezentowali swoje zdolności lektorskie. Prezentowane fragmenty brzmiały profesjonalnie. Komisja wybierając zwycięzców miała na uwadze przede wszystkim technikę czytania oraz środki artystycznego wyrazu.

Nagrody ufundowane przez bibliotekę publiczną i pamiątkowe dyplomy na ręce uczniów wręczyli Pan Adam Sołtys Wójt Gminy Słopnice, Pan Marek Mrózek dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach i komisja konkursowa.

Wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie i nauczycielom przygotowującym uczniów serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!