Galeria zdjęć

MALI MISTRZOWIE RECYTACJI WIERSZY ZNANYCH I LUBIANYCH

Zapraszamy do galerii z Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkoli, który miał miejsce w dniu 22 maja 2023 r.

Zobacz galerię zdjęć

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PIOTREM ŚLĘZAKIEM

W ramach trwającego XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach zorganizowała dwa spotkania autorskie. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli uczniowie ze szkoły Podstawowej Nr 3 i Nr 4 ze Słopnic. Zaproszony gość Pan Piotr Ślęzak ma bogate doświadczenie zawodowe, jest m.in. aktorem i performerem własnych przestawień ulicznych oraz realizatorem działań profilaktycznych i dramowych. Został zaproszony do biblioteki by podzielić się z dziećmi i młodzieżą swoim doświadczeniem.

Zobacz galerię zdjęć

MARATON CZYTELNICZY

Dnia 18 kwietnia odbyły się przesłuchania w ramach powiatowego konkursu MARATON CZYTELNICZY w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słopnicach. Komisja w składzie: Przewodnicząca Joanna Michalik – Dyrektor MBP w Limanowej, Paulina Ablewicz – kierownik Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filia w Limanowej (Partner konkursu) oraz Maria Trzupek – instruktor do spraw realizacji zadań biblioteki powiatowej wyłoniły następujących laureatów.

Zobacz galerię zdjęć

MISTRZOWIE CZYTANIA 2023

Za nami Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Tegorocznym popisom czytelniczym przysłuchiwała się komisja w składzie Joanna Michalik Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej, Maria Trzupek Instruktor ds. realizacji zadań biblioteki powiatowej i Anna Katarzyna Zawada kierownik biblioteki publicznej w Słopnicach. Do etapu gminnego przeszło 20 uczniów ze szkół podstawowych z naszej gminy.

Zadaniem uczestników było przeczytanie fragmentu książki, wylosowanej spośród trzech wcześniej podanych propozycji. Konkurs rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV-VI oraz uczniowie klas VII-VIII. Kanwą tegorocznego konkursy były książki polecane w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Organizatorami konkursu byli Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach i Gminna Biblioteka Publiczna.

Przedstawiamy fotogalerię z tego wydarzenia.

Zobacz galerię zdjęć

WYJAZD DO 8. BAZY LOTNICTWA TRANSPORTOWEGO W BALICACH

29 sierpnia 2022 r. mieliśmy niespotykaną okazję wraz z członkami Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych – 1 Pułk Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej przebywać w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego w Balicach.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.

Zobacz galerię zdjęć

Izba Pamięci 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Słopnicach

Izba Pamięci 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Słopnicach mieści się w pomieszczeniach remizy OSP w Słopnicach Górnych.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin.

Zobacz galerię zdjęć

Nowe instrumenty muzyczne i stroje regionalne

Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach zrealizowała projekt pt. „ZAKUP INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH I STROJÓW REGIONALNYCH”, w ramach którego zostały doposażone trzy zespoły regionalne: „Słopniczanie”, „Mali Słopniczanie”, „Słopnicki Zbyrcok” i chór „Cantus Enim”.

Zobacz galerię zdjęć