SPOTKANIE Z CYKLU LIMANOWSKIE ARCHIWUM SPOŁECZNE

W piątek, 26 września odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słopnicach spotkanie integrujące pn. Limanowskie Archiwum Społeczne, które było czwartym spotkaniem w ramach tego projektu przewidzianym dla mieszkańców powiatu limanowskiego. Organizatorem spotkania byli: Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Limanowa – Magdalena Urbaniec i Bartłomiej Studniarek, Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słopnicach.

Podczas spotkania wywiązała się żywa dyskusja na temat powstającego archiwum społecznego, które będzie współtworzone przez chętnych mieszkańców powiatu limanowskiego. Archiwizowane i udostępniane on-line będą wywiady z żywymi świadkami historii oraz przekazane przez nich pamiątki, fotografie. Każdy z zainteresowanych będzie mógł zapoznać się i skorzystać z powstającego zasobu nieodpłatnie. Uczestniczki spotkania w Słopnicach chętnie dzieliły się swoimi historiami, spostrzeżeniami a przede wszystkim wykazały zainteresowanie powstającą inicjatywą.

źródło: facebook Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Limanowa

Bardzo dziękujemy wszystkim za poświęcony czas i udział w spotkaniu.