FINAŁ GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI MARII KONOPNICKIEJ

W dniu 28 kwietnia w bibliotece publicznej miał miejsce finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego poezji Marii Konopnickiej. Ideą konkursu było upamiętnienie 180. rocznicy urodzin wielkiej, polskiej pisarki, poetki, tłumaczki i publicystki. Konkurs powstał ze współpracy biblioteki publicznej i Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach.

Zadaniem uczestników było wyrecytowanie jednego, wybranego przez siebie utworu z kanonu poezji Marii Konopnickiej. Powołano następującą komisje oceniającą: Pani Edwarda Jaworska-Ślimak z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola, Pani Renaty Banach ze Szkoły Podstawowej Nr 4, Pani Barbara Wilczek ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i Pani Ewa Więcek z Zespołu Placówek Oświatowych. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: uczniowie klas 1 – 3 i uczniowie klas 4 – 8.

W Konkursie wzięło udział 24 uczniów, finalistów etapów szkolnych, którzy recytowali wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, właściwą mimiką, odpowiednią intonacją głosu i tempem oraz strojem. Poziom zaprezentowanych wierszy urzekł komisję oceniającą, która miała trudne zadanie by wyłonić zwycięzców i przyznać poszczególne miejsca. Musiała jednak dokonać wyboru, który był następujący:

KATEGORIA KLAS 1 – 3

I MIEJSCE RÓWNORZĘDNE: SZYMON ŚLAZYK, kl. 1 ZPO i KLARA ZBOROWSKA, kl. 3, ZPO

II MIEJSCE RÓWNORZĘDNE: SZYMON BANACH, kl. 2, ZSPiP, ŁUCJA PACHUT, kl. 2, SP 3 i EMILIA BIEŃ, kl. 2, SP 4

III MIEJSCE RÓWNORZĘDNE: NIKOLA PALACZ, kl. 3, ZPO i AGNIESZKA FLOREK, kl. 2, SP 3

WYRÓŻNIENIE DLA: NADII OPIOŁA, kl. 2, ZSPiP , MARLENY WŁODARSKIEJ, kl. 2, ZSPiP, AMELII MŁYNARCZYK, kl. 2, SP 3, WERONIKI FLOREK, kl. 2, SP 4 i HUBERTA KOWALCZYKA, kl. 2 SP 4

KATEGORIA KLAS 4 – 8

I MIEJSCE RÓWNORZĘDNE: NATALIA KAIM, kl. 5 ZPO, JULIA BANACH, kl. 4 ZSPiP i BARTŁOMIEJ TWARÓG, kl. 4 ZSPiP

II MIEJSCE RÓWNORZĘDNE: ZOFIA MICHURA, kl. 4 ZPO, JAKUB ZABAJEWSKI, kl. 5 SP 3 i JULIA SOŁTYS, kl. 5 SP 4

III MIEJSCE RÓWNORZĘDNE: WOJCIECH PACH, kl. 4 ZSPiP, ANNA PIETRZAK, kl. 4 SP 3, MARTA KOŁODZIEJ, kl. 5 SP 3 i ELIZA KOWALCZYK, kl. 5 SP 4

WYRÓŻNIENIE DLA: ANNY NOWAK, kl. 8 ZPO i DAWIDA SOŁTYSA, kl. 7 SP 4

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe zostały wręczone z rąk organizatorów i komisji konkursowej.

Podziękowania dla wszystkich uczestników oraz ich nauczycieli przygotowujących do finału.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!