Aktualności

Funkcjonowanie biblioteki a pandemia

Funkcjonowanie biblioteki a pandemia

Od ponad 6 miesięcy zmagamy się z wszechobecną pandemią wirusa SARS- CoV-2. Praca naszej biblioteki została całkowicie wstrzymana na okres od 17 marca do 11 maja br. W tym okresie mimo zamknięcia biblioteki dla użytkowników zostały podjęte prace nad zakończeniem procesu automatyzacji biblioteki. Uporządkowano księgozbiór, który w stu procentach wprowadzono do internetowego katalogu, zakupiono również moduł wypożyczania w programie SOWA. System ten jest zintegrowanym oprogramowaniem, służącym do zarządzania procesami bibliotecznymi i jest powszechnie stosowany w działalności informacyjnej.

Dzięki rozpoczęciu pracy w nowym programie odeszliśmy całkowicie od katalogu kartkowego. Powstała nowa możliwość przeglądania katalogu biblioteki w Słopnicach na stronie internetowej http://biblioteka.slopnice.pl/

Każdy czytelnik zarejestrowany w bibliotece otrzyma hasło do swojego konta, które po aktywacji służyć będzie do zamawiania i rezerwacji wybranych przez siebie książek. Niebawem każdy zarejestrowany czytelnik otrzyma kartę biblioteczną, którą należy się posługiwać w trakcie odwiedzin w bibliotece.

Mamy nadzieję, że poczynione prace ułatwią życie naszym czytelnikom.