GMINNY KONKURS GWAROWY NA GADKĘ „JAK DZIADKI GODALI”

Dziecko, młodzież czy dorosły – każdy mieszkaniec naszej Gminy może wziąć udział w konkursie. Kochasz naszą gwarę, chcesz by język naszych przodków nie został zapomniany, a może po prostu chcesz się sprawdzić – ten konkurs jest dla Ciebie!

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców naszej miejscowości: od dzieci, uczniów po młodzież, dorosłych i seniorów.

Organizatorami konkursu są Gminna Biblioteka Publiczna , Zespól Placówek Oświatowych w Słopnicach i Zespół Regionalny „Mali Słopniczanie”. Celem konkursu jest promowanie kultury naszego regionu, pielęgnowanie i przekazywanie pokoleniom regionalnej odmiany języka, kształcenie poczucia własnej tożsamości i przynależności do społeczności lokalnej oraz zebranie materiałów do publikacji „Słownika gwary mieszkańców Słopnic”.

Każdy chętny zgłasza swój udział poprzez wypełnienie karty zgłoszeń (zał. nr 1 ) do regulaminu konkursu i przesłanie jej do Gminnej Biblioteki Publicznej w Słopnicach na adres mailowy biblioteka@slopnice.pl lub dostarczenie osobiste do biblioteki. Do prezentowanej gadki należy dołączyć pisemny wykaz słownictwa gwarowego (zał. nr 2 do regulaminu konkursu)

Termin zgłoszenia : 29 maja 2024 r. (tj. wtorek)

Termin Konkursu: 4 czerwiec 2024 r. (tj. wtorek), godz. 9.00 w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Słopnicach (obok stadionu sportowego).

Zachęcamy gorąco do udziału! Czekamy na Was!

Mali Słopniczanie, fot. Krystian Jaworz