MALI MISTRZOWIE WIERSZY ZNANYCH I LUBIANYCH

W dniu 22 maja w bibliotece publicznej w Słopnicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkoli, pn. „Wiersze znane i lubiane”.

Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna i Przedszkole Samorządowe w Słopnicach. Konkurs skierowany był do wszystkich oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Słopnice i przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki. Do etapu gminnego wpłynęło 33 zgłoszeń.

Zebranych gości przywitali organizatorzy: Pani Renata Młynarczyk-Pach i Anna Katarzyna Zawada.

Powołano następującą komisje oceniającą: Pani Małgorzata Banach ze Szkoły Podstawowej nr 3, Pani Jolanta Pach Wicedyrektor Przedszkola Samorządowego , Pani Patrycja Mielec-Wojcieszak z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola i Pani Anna Katarzyna Zawada kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Słopnicach.

Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, właściwą mimiką, odpowiednią intonacją głosu i tempem oraz pięknymi strojami. Mogliśmy podziwiać mistrzowskie wykonania wierszy Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i Doroty Gellener. Mali wykonawcy nagradzani byli gromkimi brawami.

Po burzliwych naradach i podsumowaniu liczby punktów zdobytych przez uczestników jury ogłosiło wyniki konkursu:

Kategoria 3 – 4 latki:

I miejsce: Antonina Woźniak ZSPiP, Milena Staśko ZPO i Kornelia Król SP 3

II miejsce: Oliwia Smajda ZSPiP, Amelia Wierzycka ZPO i Zuzanna Pławecka SP 3

III miejsce: Marianna Ślusarczyk ZPO, Bartłomiej Banach ZSPiP i Milena Trzupek ZPO

IV miejsce: Marcelina Curzydło ZSPiP, Ewa Podgórny ZPO i Julia Król SP 3

Wyróżnienie: Magdalena Ślazyk ZSPiP, Emilia Nowak ZSPiP i Miłosz Steczowiecz ZPO

Kategoria 5 – 6 latki:

I miejsce: Wiktoria Ślazyk ZPO, Kornelia Wójcik ZPO i Klara Mrózek ZPO

II miejsce: Izabela Mroszczak SP 3, Wojciech Strug SP 3 i Natan Gawlik ZPO

III miejsce: Lena Banach ZSPiP, Lena Kalisz ZPO i Martyna Trojanowska ZPO

IV miejsce: Bartłomiej Ślazyk ZSPiP, Ksawery Piaskowy ZSPiP i Alicja Kęska ZSPiP

Wyróżnienie: Maja Lisek ZSPiP, Emilia Twaróg ZSPiP, Hubert Król SP 3, Filip Ślazyk SP 3, Kamil Budka SP 3 i Alicja Nowak SP 3

Po uroczystym podsumowaniu i rozdaniu nagród, mistrzowie recytacji zaprezentowali swoje utwory przed zebraną publicznością.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez bibliotekę publiczną. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom za chęć przygotowania dzieci do występów i gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!