MAMY MISTRZÓW RECYTACJI WIERSZY ZNANYCH I LUBIANYCH!

W dniu 22 czerwca w Przedszkolu Samorządowym w Słopnicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkoli, pn. „Wiersze znane i lubiane”.

Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna i Przedszkole Samorządowe w Słopnicach. Konkurs skierowany był do wszystkich oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Słopnice i przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki. Do etapu gminnego wpłynęło 31 zgłoszeń.

Zebranych gości przywitali organizatorzy: Pani Renata Młynarczyk-Pach, Pani Beata Biernat i Anna Katarzyna Zawada.

Powołano następującą komisje oceniającą: Pani Małgorzata Banach z Szkoły Podstawowej nr 3, Pani Anna Gdulska z Szkoły Podstawowej nr 2, Pani Agnieszka Opioła z Przedszkola Samorządowego i Pani Anna Katarzyna Zawada kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Słopnicach.

Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, właściwą mimiką, odpowiednią intonacją głosu i tempem oraz strojem. Mogliśmy podziwiać mistrzowskie wykonania wierszy Julia Tuwima i Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i Doroty Gellener. Dzieci nagradzanie były gromkimi brawami.

Po burzliwych naradach i podsumowaniu liczby punktów zdobytych przez uczestników jury ogłosiło wyniki konkursu:

Kategoria 3-4 latki:

I miejsce: Michał Steczowicz i Filip Ślazyk

II miejsce: Kornelia Wójcik i Julia Piżuch

III miejsce: Martyna Trojanowska

IV miejsce: Kornelia Król

Wyróżnienie: Bartłomiej Młynarczyk, Gabriela Kuzar, Maria Bień, Mateusz Dynowski, Kamil Budka, Karolina Ślazyk.

Kategoria 5-6 latki:

I miejsce: Jan Michura i Amelia Kuzar

II miejsce: Michał Podgórny i Julia Ślazyk

III miejsce: Wiktoria Gros

IV miejsce: Wiktoria Ślazyk

Wyróżnienie: Lena Kalisz, Antoni Opioła, Oliwier Młynarczyk, Dominika Papież, Piotr Wojcieszak, Konrad Nowak, Rozalia Curzydło, Wojciech Wierzycki, Rita Zborowska, Justyna Król, Amelia Florek, Julia Kęska, Anna Twaróg.

Podczas podsumowania konkursu obecna była Pani Sekretarz Gminy Słopnice Anna Strug. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez bibliotekę publiczną.

WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!