Aktualności

Narodowe Czytanie 2021

Narodowe Czytanie 2021

Zapraszamy na jubileuszową , dziesiątą odsłonę Narodowego Czytania. W tym roku wspólnie czytać będziemy „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda. 

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy 4 września br. , godz. 16:00 do sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury, gdzie wystawiony zostanie spektakl „Moralność Pani Dulskiej w wykonaniu aktorów z Teatru „Co się stało” oraz Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu, czytać będą przedstawiciele władz samorządowych, instytucji oświaty i kultury. Scenariusz i reżyseria: Janusz Michalik – reżyser i aktor.

Wstęp wolny! Darmowe wejściówki można odebrać w kasie kina „Klaps” od poniedziałku 30 sierpnia, jak również bezpośrednio przed spektaklem!