PODSUMOWANIE RODZINNEGO KONKURSU PISANKA WIELKANOCNA 2024!

Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym miało miejsce podsumowanie Rodzinnego Konkursu Pisanka Wielkanocna 2024, którego organizatorami były: Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach i Szkoła Podstawowa Nr 4. Celem konkursu było kultywowanie tradycji polskich Świąt Wielkanocnych, propagowanie twórczości dziecięcej, kształtowanie inwencji twórczej i wyobraźni. Do etapu gminnego zakwalifikowały się 24 prace, ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy. W związku z niesamowitą pracą, pomysłowością i dokładnością włożoną w każdą pisankę, ocena ich nie należała do łatwego zadania. Komisja konkursowa w składzie: Anna Święch dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4, Renata Młynarczyk-Pach, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach, Marta Młotkowska dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach i Mieczysław Tokarczyk Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Słopnicach, po wnikliwej analizie i ocenie poszczególnych prac, wyłoniła laureatów konkursu. Komisja brała pod uwagę: nawiązanie do tradycji Świąt Wielkanocnych, niekorzystanie z gotowych elementów, staranność wykonania, walory artystyczne i postanowiła przyznać następujące miejsca.

I MIEJSCE:

HANNA LIS, kl. 4 – ZPO, MILENA i MIŁOSZ WIŚNIOWSCY, kl.5 – ZSPiP
KACPER KRÓL, kl. 4 i JAKUB KRÓL, kl. 7 – SP 3, KACPER CHEŁMECKI, kl. 0 – SP 4

II MIEJSCE:

MILENA KALETKA, kl. 2 – ZPO, FABIAN, LEON, NIKODEM KAPERA – ZSPiP, AGNIESZKA FLOREK kl. 4 – SP 3, WIKTORIA GAURA, kl. 3 – SP 4

III MIEJSCE:

KORNELIA WÓJCIK, kl. 0 – ZPO, MAJA LISEK, kl. 0 – ZSPiP, PAWEŁ MOSKAL, kl. 7 – SP 3
JULIANNA SROKA, kl. 3 – SP 4

WYRÓŻNIENIE:

HANNA DADAŁ, kl. 1 – ZPO

PATRYK KULA, kl. 4– ZPO

GABRIELA GRUCEL, kl. 7 – ZSPiP

MIKOŁAJ i ANTONI RASIŃSCY – ZSPiP

ANNA LISEK, kl. 4 – ZSPiP

HUBERT KONIK, kl. 1 – SP 3

EMILIA LIS, kl. 7 – SP 3

HANNA KOWALCZYK, kl. 0 – SP 4,

PAWEŁ WĄTOR, kl. 5 – SP 4

FAUSTYNA BIEŃ, kl. 6 – SP 4

Ponadto Komisja przyznała NAGRODĘ GRAND PRIX dla: NIKOLI KWIATKOWSKIEJ, kl. 2 – ZPO oraz
NAGRODĘ KIEROWNIKA GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SŁOPNICACH dla:
MARTY KOŁODZIEJ, kl. 7 – SP 3

Na ręce każdego uczestnika konkursu Pan Adam Sołtys Wójt Gminy Słopnice i organizatorzy przekazali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Dzieciom i ich rodzinom gratulujemy przepięknych pisanek i na zbliżające się Święta Wielkanocne składamy moc serdecznych, pachnących wiosną życzeń oraz mokrego Śmigusa!