SPOTKANIE AUTORSKIE W RAMACH XX OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK

W ramach trwającego XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach zorganizowała dwa spotkania autorskie. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i Nr 4 ze Słopnic. Zaproszony gość Pan Piotr Ślęzak ma bogate doświadczenie zawodowe, jest m.in. aktorem i performerem własnych przestawień ulicznych oraz realizatorem działań profilaktycznych i dramowych. Został zaproszony do biblioteki by podzielić się z dziećmi i młodzieżą swoim doświadczeniem.

Podczas pierwszego spotkania pt. „Mam Hobby” dla dzieci klas 3-6 ze Szkoły Podstawowej Nr 4, opowiadał o tym, jak udało mu się połączyć swoją pasję do alpinizmu z pracą zawodową. Przybliżył zebranym historię alpinizmu i człowieka, którego postać prezentował. To Jacques Balmat, który pomimo legend o duchach mieszkających w górach, przełamał tabu i jako pierwszy zdobył Mont Blanc. Dzieci dowiedziały się o sztuce ulicznej, pracy mima i znaczeniu sztuki w życiu oraz korzyściach płynących z czytania książek.

Drugie spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas 6-8 ze Szkoły Podstawowej Nr 3 odbyło się pod hasłem „Przyszłość”. Pan Piotr przed publicznością wykonał swój artystyczny makijaż na twarzy i zamienił się w żywą rzeźbę. W bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej przygodzie z alpinizmem, niezwykłych ludziach, których spotkał podczas podróży po świecie i wyprawie arktycznej. Zachęcał młodzież do realizacji swoich pragnień i pasji. Zostali również ostrzeżeni przed niebezpieczeństwami dzisiejszego świata płynącymi z gier komputerowych, telefonów, hazardu i narkotyków.

Myślę, że te dwa spotkania autorskie na długo pozostaną uczestnikom w pamięci i staną się inspiracją do działań.

Z Panem Piotrem Ślęzakiem będziemy mieć również przyjemność spotkać się w lipcu, podczas warsztatów organizowanych w ramach „Wakacji w Bibliotece”.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA FANTASTYCZNIE SPĘDZONY CZAS !!!