MAMY MISTRZÓW PIĘKNEGO CZYTANIA!

W XII edycji Gminnego Konkursu Pięknego Czytania zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Słopnicach i Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach udział wzięło 24 uczniów wytypowanych na podstawie szkolnych etapów. Uczniowie reprezentowali swoje szkoły podstawowe.

Zadaniem uczestników było przeczytanie fragmentu książki, wylosowanej spośród trzech wcześniej podanych propozycji. Konkurs rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV-VI oraz uczniowie klas VII-VIII. Kanwą konkursu były książki Joanny Papuzińskiej, Anny Onichimowskiej i Agnieszki Stelmaszyk, polecane w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Poziom naszych uczniów w tym roku był bardzo wysoki, widać było doskonałe przygotowanie a prezentowane fragmenty brzmiały profesjonalnie.

Tegorocznym popisom czytelniczym przysłuchiwała się komisja w składzie: Joanna Michalik Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej, Maria Trzupek Instruktor ds. realizacji zadań biblioteki powiatowej i Anna Katarzyna Zawada kierownik biblioteki publicznej w Słopnicach.

Po dokładnej analizie i zliczeniu punktacji Komisja przedstawiła następujący werdykt:

kategoria klas 1-3

I MIEJSCE RÓWNORZĘDNE: IGA MATRAS, KL. 3 ZPO, JAN MICHURA, KL. 2 ZPO, KLARA MRÓZEK, KL. 1 ZPO

II MIEJSCE: ZUZANNA SOBCZYK, KL. 3 ZSPiP

III MIEJSCE: AMELIA FLOREK, KL. 2, SP 3

WYRÓŻNIENIE: EWA PIECHNIK, KL. 3 ZSPiP

DYPLOM ZA UDZIAŁ: KAROL BANACH, KL. 3 SP 4, SYLWIA BRZAZGOŃ, KL. 3 SP 3, MARLENA KOWALCZYK, KL. 3 SP 4

kategoria klas 4 -6

I MIEJSCE: MARCELINA KRÓL, KL. 4 SP 3

II MIEJSCE: RITA BEZAK, KL. 5 ZPO

III MIEJSCE: JULIA WIĘCEK, KL. 5 ZSPiP

WYRÓŻNIENIE: FAUSTYNA BIEŃ, KL. 6 SP 4, ZOFIA MICHURA, KL. 6 ZPO, MARLENA WŁODARSKA, KL. 4 ZSPiP

DYPLOM ZA UDZIAŁ: AGNIESZKA FLOREK, KL. 4 SP 3, HUBERT KOWALCZYK, KL. 4 SP 4

kategoria klas 7 – 8

I MIEJSCE: NATALIA KAIM, KL. 7 ZPO

II MIEJSCE: WERONIKA GRUCEL, KL. 7 SP 4

III MIEJSCE: MAKSYMILIAN WITKOWSKI, KL. 7 ZSPiP

WYRÓŻNIENIE: ALBERT DUDZIK, KL. 7 ZPO, NATALIA KRZYŚCIAK, KL. 8 ZSPiP, JAKUB ZABAJEWSKI, KL. 7 SP 3

DYPLOM ZA UDZIAŁ: SZCZEPAN ŚLAZYK, KL. 7 SP 3

Ponadto Komisja Konkursowa wyłoniła spośród zwycięzców klas 5-7, osoby które będą reprezentować Gminę Słopnice w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Maraton Czytelniczy”, 28 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej. Są nimi: Rita Bezak, kl. 5 ZPO, Julia Więcek, kl. 5 ZSPiP, Weronika Grucel, kl. 7 SP 4, Natalia Kaim, kl. 7 ZPO i Maksymilian Witkowski, kl. 7 ZSPiP

Nagrody ufundowane przez bibliotekę publiczną i pamiątkowe dyplomy na ręce uczniów wręczyli Pani Marta Młotkowska dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach wraz z komisją konkursową.

Wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie i nauczycielom przygotowującym uczniów serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy! Już dzisiaj trzymamy mocno kciuki za reprezentantów naszej Gminy w Powiatowym Konkursie Maratonu Czytelniczego!

Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia galeria zdjęć/