Aktualności

ŻEGNAJCIE FERIE ZIMOWE!

ŻEGNAJCIE FERIE ZIMOWE!

Za nami czas ferii zimowych, podczas których była okazja spędzić te chwile miło i pożytecznie. W pierwszym tygodniu ferii biblioteka zorganizowała wycieczkę dla starszych dzieci do kina na seans pt. „Pimi z Krainy Tygrysów”. Po filmie udaliśmy się do Muzeum Gier, aby na dwie godziny przenieść się w czasie i pograć na automatach i grach z lat 80- tych i 90-tych. Tam na przemian zdziwienie i radość malowała się na twarzach uczestników wyjazdu. Na drugi dzień dla dzieci, które lubią zajęcia manualne przygotowaliśmy warsztaty, na których każdy ze zwykłej skarpety mógł własnoręcznie wykonać skrzata zimowego. Tym sposobem powstało 40 pięknych skrzatów, z którym każde dziecko wróciło do domu.

W drugim tygodniu ferii wyruszyliśmy na wycieczkę z młodszymi dziećmi do Krakowa, by móc obejrzeć bajkę „Zadziwiający kot Maurycy”. Po premierze udaliśmy się do parku rozrywki GoKidz, gdzie przez dwie godziny zabawom i śmiechom nie było końca. W kolejnym dniu zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne, które przyciągnęły licznych smakoszy. Warsztaty rozpoczęły się od wykonania zdrowych sałatek owocowych i soków z wyciskanych owoców. Na koniec zajęć z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy, biblioteka przygotowała niespodziankę i każdy mógł skosztować przepysznej pizzy.

We wszystkich akcjach zorganizowanych podczas ferii zimowych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Słopnicach wzięło udział 175 dzieci, którym dziękujemy za świetnie spędzony czas!!!

Do zobaczenia w wakacje 🙂