ZIMOWE FERIE JUŻ ZA NAMI

Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słopnicach wypełnione były atrakcyjnymi zajęciami dla dzieci. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić wolny czas. Niewątpliwie było wesoło, inspirująco i kulturalnie.

13 lutego wybraliśmy się na przedstawienie „Detektyw Kot” Teatru Kultureska, interaktywny spektakl zagadkowy o tematyce ekologicznej, bazujący na baśni o „Kocie w butach”. Na dzieci czekały ciekawe zagadki, proekologiczne piosenki i wartościowa puenta. W spektaklu promowane były właściwe nawyki ekologiczne, takie jak np. segregacja odpadów, ochrona powietrza, oszczędzanie wody i energii. Wszystkie utwory były śpiewane przez aktorów na żywo, co wywołało zachwyt wśród widowni. Brawa na zakończenie potwierdziły, że spektakl spodobał się zebranej publiczności.

15 lutego lutego odbyły się warsztaty biżuterii „Mały Jubiler” , prowadzone przez Panią Martę Jędras, która jest animatorem kultury, pedagogiem i rękodzielnikiem. Dzieci miały możliwość zaprojektowania i wykonania bransoletki, według własnego pomysłu. Tak oto, powstały prześliczne bransoletki, z których cieszyli się uczestniczy spotkania. Oprócz pracy nad wykonaniem biżuterii, można było się dowiedzieć o dziejach i praktyce tworzenia biżuterii montowanej z półfabrykantów. Pod koniec zajęć każde dziecko mogło zabrać ze sobą swoje małe dzieło sztuki.

W drugim tygodniu ferii na zainteresowanych czekały warsztaty kulinarne prowadzone przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Słopnic. Dzieci pod fachowym okiem miały okazję same przygotować ciasto i piec kruche ciastka i pierniczki, które po wystudzeniu przepięknie udekorowały. W oczekiwaniu na wypiek ciasteczek, uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat zdrowego trybu życia i odżywiania się przygotowanej przez pracowników Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia oraz Sekcji Epidemiologii. Były rozmowy na temat witamin zawartych w żywności, omówiona została piramida żywienia, a na podsumowanie przeprowadzono quiz, w którym każdy z uczestników mógł sprawdzić swoją wiedzę i zdobyć certyfikat Znawcy Zdrowia.

Przedostatniego dnia ferii zimowych była okazja pojechać do kina Helios w Nowym Sączu na przezabawną bajkę pt. „Wyfrunięci”.

We wszystkich akcjach zorganizowanych podczas ferii zimowych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Słopnicach wzięło udział 100 dzieci, którym dziękujemy za świetnie spędzony czas!!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wszystkich zajęć zorganizowanych podczas Ferii Zimowych w Bibliotece.