ZAŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ. „LUDOWE PIOSENKI NASZYCH REGIONÓW”.

Organizatorami Konkursu są wojewoda małopolski dr inż. Krzysztof Jan Klęczar i prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Marian Leśny. Celem Konkursu jest rozwijanie pasji i talentów młodzieży, promowanie młodych wykonawców oraz popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych. Konkurs ma również na celu popularyzację utworów muzycznych będących dziedzictwem kulturowym narodu polskiego i wspólne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym uczczenie 150. rocznicy urodzin Wincentego Witosa, jednego z Ojców Niepodległości.

Do udziału zapraszamy solistów oraz zespoły liczące do 5 osób. Zadanie konkursowe polega na nagraniu utworu muzycznego – piosenki lub pieśni w nowej aranżacji. To okazja, by nie tylko rozwinąć talent, ale także lepiej poznać folklor i tradycje polskiej pieśni patriotycznej, zainspirować się nią, poszerzyć znajomość historii i kultury polskiej.

Lista utworów rekomendowanych znajduje się w Zał. nr 5 Lista utworów rekomendowanych.

Zachęcamy gorąco do udziału w konkursie. Zgłoszenia można wysyłać do Gminnej Biblioteki Publicznej w Słopnicach na adres mailowy biblioteka@slopnice.pl lub dostarczyć osobiście w nieprzekraczalnym terminie do 1.10. 2024r.

Najlepsze zespoły i soliści wystąpią w Koncercie Finałowym w Kopalni Soli „Wieliczka”. Na Laureatów biorących udział w Konkursie czekają atrakcyjne nagrody!

(źródło: Biuro Prasowe Wojewody Małopolskiego)